החקלאות האורגנית, לעומת החקלאות ה׳רגילה׳ המוכרת לנו מהעולם המודרני, היא כזו המנסה לצמצם ככל האפשר את השימוש בתשומות חיצוניות על מנת לשפר, לייעל ולהשביח את תוצרתה, ובמקום זאת לפנות לפתרונות המסתמכים על ניהולה של המערכת הסביבתית הקיימת מתוך מטרה להקטין או למנוע את השימוש בכימיקלים ואורגניזמים שהונדסו גנטית ונמצאו כמזיקים לגוף האדם, לסביבה ולכדור הארץ.

כמעט כל הזמן אנחנו מכניסים לביתנו ולגופנו תוצרי חקלאות ותעשייה שהיו עשויים לבוא במגע עם שלל חומרים שאיננו יודעים עד תום את טיבם והשלכותיהם לבריאותנו ולבריאות הסביבה בה אנו חיים. פירות, ירקות, בשר, ממתקים, חומרי ניקוי, הדברה וקוסמטיקה הם רשימה חלקית של מוצרים שאנו יודעים את השפעתם עלינו מקריאת תווית היצרן בלבד שאינה מכילה את מה שהעולם כבר מבין אך לא מסוגל עוד להפנים לגמרי- חומרים רבים המעורבים בכל תהליכי הייצור של המוצרים הללו מסוכנים לנו ומהווים, על פי מחקרים אינספור- את אחת הסיבות למחלת הסרטן.

איכותו של כל מוצר אורגני, בין אם מדובר על בעל חיים, גידול מן הצומח או מזון מעובד- היא תוצר ישיר של תנאי הגידול והייצור שלו. מאחר והתפיסה האורגנית שואפת להעמיד בסופו של דבר מוצר שאינו רק ׳שמיש׳ או ׳אכיל׳ אלא גם בריא ואיכותי, משימתו העיקרית של העוסק האורגני היא בעיצוב תנאי הגידול והייצור כך שיהוו סביבה מאוזנת, בריאה ותומכת שתאפשר בסופו של דבר הפקה של מוצר מצוין ללא צורך בהלעטה כימיקלית או הנדסה גנטית ועל פי דרישות התקנים האורגניים השונים הנהוגים כיום בארץ ובעולם. מוצר אורגני הוא מוצר המיוצר ללא שימוש בדשנים ורעלים כימיים, חומרי הדברה, חומרים משמרים, הנדסה גנטית, קרינה מייננת, הורמונים וויטמינים סינטטיים, חומרים אנטיביוטיים ושלל חומרי טעם וריח סינטטיים, שאינם יפים לבריאות האדם והסובב. הגידול האורגני בשדה ובמשק החי מכוון לממשק ידידותי לסביבה, לאדם ולבעל החיים, ושואף לרתום לעשייה החקלאית תהליכים טבעיים המתרחשים בסביבת הגידול. באופן זה נוצרת סביבה הרמונית יותר, ממנה ניתן להפיק מוצרים בריאים יותר.

כדי להבטיח את אמינותם של כל אלה נדרש מערך פיקוח ובקרה רציני ואמין. מערך הפיקוח והבקרה כולל את כל הדרך מרגע בקשת העוסק להסב את מפעלו לדרך האורגנית וכלה בקבלת התעודה המעידה עליו כעוסק אורגני מורשה, כזה שהצרכן יכול לסמוך עליו ורוצה בתוצרתו.
תפקידו של הליך הבקרה בתחום האורגני הוא לוודא ולאמת את התנהלותו התקינה של החקלאי על פי החוק האורגני הישראלי ותקנים בינלאומיים אחרים, אם הוא מכריז על עצמו כמעוניין בהם. מתוך הכרה בכך שהמתרחש במרעה, בשדה ובמפעל הם לב ליבה של שרשרת אספקת המוצרים לכלל צרכני התוצרת האורגנית חברת אגריאור מעסיקה את צוות הבקרה והפיקוח המקצועי, הסבלני והמיומן ביותר של פקחים ובקרים בעלי ניסיון נרחב בעולם המחקר, הצרכנות והחוק האורגני.

מה זה דורש מהעוסק האורגני?

פיקוח ואישור אורגני הוא תהליך מתמשך, במהלכו אנו מלווים את היצרן ומוצריו בכל השלבים, לאורך כך השנה ומדי שנה בשנה.
חקלאי מכל סוג שהוא שמחליט שמעתה תהיה תוצרתו מוכרת כאורגנית ידרש להיכנס להליך הסבה שיבטיח את נקיונו המוחלט של שטחי הגידול שלו מכל אותם כימיקלים ומזהמים האסורים על פי החוק האורגני. כמובן – מי שאינם שייכים לתחום הצומח או שפועלים על קרקע חדשה לא יזדקקו להליך הסבה מן הסוג הזה.
התעודה האורגנית נדרשת לחידוש מדי שנה, והיא תלויה במספר גורמים שאת כולם מספקת חברת אגריאור כחלק מסל השירותים שלה.
באופן חד פעמי בלבד ידרש המגדל/בעל העסק לעבור קורס ׳יסודות לחקלאות אורגנית׳ במהלכם יבין וילמד את כל הנדרש ממנו כעוסק אורגני, וימצא בקיא בחוק ובשאר הדרישות שיצטרך להעמיד בהן את תוצרתו מעתה.
אחת לשנה תשלח חברת אגריאור במועד שנקבע מראש פקח מקצועי מטעמה שיסקור את הנעשה בשטח ויאסוף מעט מהתוצרת המקומית לצורך הבדיקות המעבדתיות.
לצורך שמירה על איכות האמינות יתכנו מפעם לפעם גם ׳ביקורי פתע׳ ללא תיאום מראש.
לאחר שימצאו בדיקות המעבדה תקינות, תתכנס ועדת אישורים לדיון וחתימה סופית על האישור האורגני. הועדה מתכנסת אחת לשלושה חודשים, ולאחריה תינתן לחקלאי תעודת האישור האורגני ויותר לו השימוש בסמל אגריאור והמשרד להגנת הסביבה.
במידה והליך הפיקוח או ממצאי בדיקת המעבדה העלו ממצאים שאינם עומדים בקנה אחד עם הדרישות האמורות בחוק, יתבקש הלקוח לתקן את הבעיות האמורות. כשתימצא תוצרתו תקינה ומתוקנת יוכל להמשיך בהליך הפיקוח עד לקבלת תעודה.

נתקלתם במוצר ואינכם בטוחים אם הוא אורגני או לא? צרו עמנו קשר!

להזמנת פיקוח או ייעוץ להתאמה לתקן